Ruta zwyczajna - 90 kaps.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 45,00 zł

Naturalne wsparcie układu pokarmowego oraz nerwowego.

*Rabat 2% przy zakupie 8 sztuk produktu, nie łączy się z innymi rabatami

Opakowanie

Opis

Ruta zwyczajna (Ruta graveolens L.), zwana również rutą ogrodową lub ostrowonną, jest jedną z najbardziej fascynujących, a zarazem niedocenianych roślin we współczesnym ziołolecznictwie.

Ziele ruty jest niezwykle pożądanym surowcem ze względu na zdolność do utrzymania prawidłowego funkcjonowania jelit. Działa rozkurczowo (spazmolitycznie) na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, wpływa korzystnie na mikrobiotę jelitową oraz łagodzi liczne problemy trawienne.

Suplementacja ekstraktu z ruty zwyczajnej jest naturalną metodą łagodzącą wzdęcia, usprawniającą trawienie oraz pracę całego przewodu pokarmowego.

Co ciekawe, regularne stosowanie ruty wpływa korzystnie również na komfort psychiczny i dobre samopoczucie, a także przyczynia się do ochrony organizmu przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Ruta w wierzeniach i zwyczajach ludowych jest stosowana od wieków. Już w starożytności przypisywano jej wiele leczniczych i magicznych właściwości. Dla przykładu, u Słowian była symbolem niewinności, a w kulturze indyjskiej stanowiła ważny element obrzędów religijnych i rytuałów leczniczych.

Warto zaznaczyć, że ruta dała nazwę słynnej substancji chemicznej o nazwie rutyna. Została ona odkryta przez norymberskiego aptekarza Augusta Weissa pod koniec XIX wieku. Wyizolował ją z liści ruty zwyczajnej.

Po latach zapomnienia, ziele ruty zwyczajnej wraca do łask wraz z zapotrzebowaniem na naturalne środki i metody wspierające zdrowie.

Surowiec zielarski zawiera wiele związków aktywnych o wielorakich właściwościach farmakologicznych, takich jak m.in. furanokumaryna, flawonoidy (rutyna i kwercetyna), alkaloidy (skimianina, arboryna, graweolina, rutamina), kumaryna, kwasy organiczne, umbeliferon, olejek eteryczny, sole mineralne oraz witamina C [1].

Ekstrakt 10:1
Odpowiedni dla wegan i wegetarian!
Bez dodatków i wypełniaczy

            

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

          

    

Składnik aktywny 1 kapsułka
Ruta zwyczajna - ekstrakt 10:1 320 mg

                       

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.                                 

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Skład: Ekstrakt z ziela ruty zwyczajnej (Ruta graveolens) 10:1. Skład kapsułki: Celuloza roślinna (wegetariańskie). 

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 36,9 g 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat sanitarny: 2021/07/12/SD/DBEE61

   

[1] O Czym Lekarze Ci Nie powiedzą - Czasopismo medyczne, nr 7, lipiec 2021, str. 121.