Lawenda lekarska - 90 kaps.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 42,00 zł

Ekstrakt z kwiatów lawendy 10:1.

Opakowanie

Opis

Lawenda lekarska (Lavandula angustifolia) należy do rodziny jasnotowatych, w której stanowi jedną z najbardziej aromatycznych roślin. Kwitnie od lipca do sierpnia, a jej kwiaty są fioletowe i drobne, zebrane w kłos.

Lawenda w tradycjach świata

Choć dziś roślina ta kojarzona jest z dwiema charakterystycznymi cechami: kolorem i zapachem, kwiat lawendy i pochodzące z niego olejki eteryczne mają długą historię zastosowania w zielarstwie.

Najwcześniejsze wzmianki o jej użyciu sięgają starożytnego Egiptu, gdzie olejek lawendowy odgrywał istotną rolę w procesie mumifikacji.

Samo słowo lawenda pochodzi od łacińskiego „lavare”, co dosłownie oznacza „myć”. Jest to bliskie wykorzystaniu lawendy jako dodatku do kąpieli w kilku regionach - w tym w starożytnej Persji, Grecji i Rzymie. Kultury te przypisywały roślinie moc oczyszczania ciała i umysłu.

Tradycyjnie wierzono, że zapach lawendy przynosi szczęście i uśmierza smutek, a jej wiązki często przypinano kobietom w ciąży dla dodania sił i odwagi.

Pomoc w zasypianiu

Jeśli cierpisz na niespokojne noce, mamy dla Ciebie dobre wieści. Współczesne badania wskazują, że użycie lawendy pomaga w zasypianiu (1). Niedawne publikacje wspominają nawet o jej zbawiennym wpływie na jakość snu - w szczególności wydłużając odsetek snu głębokiego przy regularnym stosowaniu (2).

Łagodne odprężenie

Prawdopodobnie najszerzej znanym dziś wykorzystaniem lawendy jest jej rola w zmniejszeniu napięcia i niepokoju. Badania pokazują, że lawenda może łagodzić stres i lęk (3). Wykazano także jej pozytywne działanie na ogólne samopoczucie i odprężenie.

Pomoc trawienna

Lawenda od dawna jest używana jako środek wspomagający trawienie (4). Poprawia motorykę przewodu pokarmowego, ułatwiając transport pokarmu i łagodząc dyskomfort trawienny.

      

Wsparcie trawienia
Łagodnie odpręża i uspokaja
Bez dodatków i wypełniaczy
Kapsułki z celulozy roślinnej, delikatne dla żołądka odpowiednie dla wegan i wegetarian

         

Stawiamy na jakość!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

         

          

Składnik aktywny 1 kapsułka
Lawenda lekarska - ekstrakt 10:1 420 mg

          

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody.

Składniki: Ekstrakt z kwiatów lawendy lekarskiej (Lavandula angustifolia) 10:1. Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie).

Informacja: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety
i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. Wyprodukowano w Unii Europejskiej. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 45,9 g.

Informacja alergiczna:
Nie zawiera skorupiaków, jaj, ryb, orzechów, soi, składników mlecznych, selera, gorczycy, sezamu.

Produkowane bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat Sanitarny:  2021/12/07/SD/381AFB

(1) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24720812/
(2) https://www.nature.com/articles/s41598-020-80171-x
(3) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612440/
(4) https://journals.physiology.org/doi/full/10.1152/ajpgi.00327.2011