Dziewanna wielokwiatowa - 90 kapsułek

Sugerowana cena detaliczna brutto: 26,90 zł

 Wsparcie dróg oddechowych

 Komfort trawienny

 Naturalny ekstrakt o wysokim stężeniu 10:1

 Produkt wegański

*Rabat 2% przy zakupie 8 sztuk produktu, nie łączy się z innymi rabatami

Opakowanie

Opis

Dziewanna - tradycyjne zioło

Dziewanna wielkokwiatowa (Verbascum densiflorum) znana jest w zielarstwie już od długiego czasu. Liść oraz kwiat dziewanny z powodzeniem stosowane są na całym świecie w postaci wywarów, maści i suplementów diety na wsparcie układu oddechowego i trawienia.

Dziewanna - właściwości i zastosowanie

Potwierdzone działanie dziewanny chętnie wykorzystywane jest wśród praktyków zielarstwa tradycyjnego oraz w suplementacji. Jest to roślina o wielu zastosowaniach, m.in.:

 • Wspiera działanie górnych dróg oddechowych1
 • Wykazuje kojący wpływ na ból i uczucie drapania w jamie ustnej i gardle2
 • Tradycyjnie stosowana w celu ułatwienia trawienia, przyczynia się do utrzymania komfortu trawiennego2,3
 • Pomaga łagodzić stany zapalne ucha4,5

Każda z kapsułek naszego preparatu z dziewanną zawiera wysokie stężenie ekstraktu z ziela - 10:1

 • Tradycyjne zastosowanie dziewanny

  Jak wygląda dziewanna? Jest ona pospolitą rośliną dwuletnią o pokrytych włoskami liściach. Posiada też charakterystyczne żółte kwiaty, które pachną miodem. Dorastające niekiedy nawet do 3 metrów wysokości dziewanny kochają naturalnie jasne miejsca i łatwo rozprzestrzeniają się dzięki obfitej produkcji nasion. W ten sposób pochodząca z rejonów Europy, Afryki północnej i Azji roślina szybko zadomowiła się także w obu Amerykach, gdzie dziewanna znalazła zastosowanie w medycynie ludowej.

  To wszechstronne zioło ma długą historię tradycyjnego stosowania w szerokim zakresie problemów oddechowych. Indianie Navajo znani byli z palenia ziela dziewanny w celu ukojenia dla złagodzenia bólu gardła i oskrzeli6. Zawarte w niej flawonoidy (w tym saponiny) są odpowiedzialne za silne działanie zioła na układ oddechowy. Pomagają one m.in. odkrztuszać śluz zalegający w górnych drogach oddechowych5,7. Świeże kwiaty tej rośliny zawierają również olejki eteryczne o działaniu powlekającym i łagodzącym podrażnione błony śluzowe.

  Folklor i historia dziewanny

  W starożytnym Rzymie wysokie łodygi dziewanny wykorzystywane jako ceremonialne pochodnie, pozbawione liści i zanurzone w tłuszczu. Cylindryczny kształt rośliny był w stanie podtrzymać płomień, gdy był przenoszony z miejsca na miejsce8.

  Również podczas kalifornijskiej gorączki złota w 1849 r. dziewanny używano w roli pochodni. Znana była wówczas jako „świeca górnicza”, ponieważ szyby kopalniane rozświetlone były płonącymi łodygami dziewanny, niesionymi przez górników. Liście były również używane jako podpałka do rozpalania ognia9.

  STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

  Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

     

  Składnik aktywny1 kapsułka
  Dziewanna wielkokwiatowa – ekstrakt 10:1 250 mg

     

  Dzienna porcja ekstraktu odpowiada spożyciu 2500 mg sproszkowanego kwiatu dziewanny wielkokwiatowej.

  Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.

  Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

  Składniki: ekstrakt z kwiatów dziewanny wielkokwiatowej (Verbascum densiflorum) 10:1, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna. 

  Skład kapsułki: celuloza roślinna.  

  Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. 

  Wyprodukowano w UE. 

  Masa netto: 39,6g.

  Uwagi: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.

  Główny Inspektorat Sanitarny: 2023/02/08/SD/A14EAC