Pierwiosnek lekarski - ekstrakt - 90 kaps.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 42,90 zł

Ekstrakt 10:1 z korzenia pierwiosnka lekarskiego

Opakowanie

Opis

Pierwiosnek lekarski (Primula veris), to gatunek rośliny należący do rodziny pierwiosnkowatych. Występuje w całej Eurazji z wyjątkiem dalekiej północy. W Polsce najczęściej spotykany na nizinach. Charakteryzuje się złotożółtą barwą kwiatów i słodkim zapachem. Można go spotkać w świetlistych lasach, zaroślach, na pastwiskach i wzgórzach. Jest często uprawiany w przydomowych ogródkach i rabatach. Kwitnie wczesną wiosną od marca do maja. Znany jest również pod nazwą prymulka i kluczyki.
        

Zastosowanie i właściwości

       
Surowcem zielarskim jest cała roślina. Zbiera się ją w kwietniu i maju, następnie suszy. Pierwiosnek lekarski zawiera saponiny*, które działają wykrztuśnie i pobudzają wydzielanie śluzu górnych dróg oddechowych, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie całego układu. Dzięki lekkiemu działaniu uspokajającemu pomaga się zrelaksować i osiągnąć lepsze samopoczucie. Młode listki pierwiosnka znalazły również zastosowanie w kulinariach jako dodatek do sałatek i zup. Surowe lub gotowane pędy i kwiaty podawane w towarzystwie sałaty i cykorii są ulubionym przysmakiem mieszkańców Wielkiej Brytanii i Rosji.
           
Suplementacja pierwiosnkiem lekarskim pozytywnie wpływa na:
       
-zdrowie układu oddechowego
-przyczynia się do relaksu i dobrego samopoczucia
-zdrowie górnych dróg oddechowych
         
      
Ekstrakt 10:1
Odpowiedni dla wegan i wegetarian

   

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

       

     

Składnik aktywny 1 kapsułka
Pierwiosnek lekarski - ekstrakt 10:1 350 mg

                            

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Skład: Ekstrakt z korzenia pierwiosnka lekarskiego (Primula veris) 10:1.  Skład kapsułki: Celuloza roślinna (wegetariańskie). 

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 39,6 g 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat Sanitarny: 2021/05/13/SD/AAE0AB

*atlas.roslin.pl