Chrom - forma organiczna - 90 kaps.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 22,00 zł

Chrom dla prawidłowego metabolizmu makroskładników oraz utrzymania odpowiedniego stężenia glukozy we krwi. 

*Rabat 2% przy zakupie 8 sztuk produktu, nie łączy się z innymi rabatami

Opakowanie

Opis

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prawidłowo zastosowana suplementacja przekłada się na poprawę ogólnego poczucia zdrowia.

Również i tym razem sięgnęliśmy po sprawdzony składnik najwyższej jakości, który może korzystnie wpływać na funkcjonowanie Twojego organizmu.

Pikolinian chromu to organiczne połączenie cząsteczki chromu z kwasem pikolinowym. Połączenie to ma na celu zwiększenie przyswajalności chromu.

Chrom (Cr) jest istotnym mikroelementem, który bierze udział w licznych procesach metabolicznych. Wpływa na przemiany węglowodanów, białek i tłuszczów. W organizmie człowieka chrom występuje w niewielkich ilościach. 

Co najważniejsze, spełnia bardzo ważną rolę w procesach działania insuliny i wywiera decydujący wpływ na metabolizm glukozy oraz jej poziom we krwi. 

Z tego też powodu chrom może wpływać na dawkowanie insuliny i innych preparatów stosowanych w leczeniu cukrzycy [*].

Żywność o bardzo wysokim stopniu przetworzenia jest uboga w chrom, co może prowadzić do jego niedoborów. Najwięcej chromu znajdziemy w kakao, drożdżach, owocach morza, pieczywie pełnoziarnistym, szpinaku, pomarańczach i bananach [**].

Odpowiednia suplementacja chromu wspomaga przywrócenie wrażliwości na insulinę oraz obniżenie poziom glukozy we krwi, co może również wpływać na lepszą kontrolę wagi ciała.

          
Utrzymuje odpowiednie stężenie glukozy we krwi
Wspiera prawidłowy metabolizm makroskładników
Produkt bezpieczny dla wegan i wegetarian!

            

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

          

Składnik aktywny 1 kapsułka %RWS*
Pikolinian chromu 1,67 mg -
 w tym chrom (12%) 200 ug  500%

 *RWS - Referencyjna wartość spożycia

            

Zalecane spożycie: 1 kapsułka raz dziennie.                                   

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Skład: Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, pikolinian chromu (chrom). Skład kapsułki: Celuloza roślinna.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 34,2 g 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat sanitarny: 2021/07/02/SD/12E1FE

[*] zywienie.abczdrowie.pl/chrom

[**] ktomalek.pl/blog/chrom-dlaczego-potrzebujesz-go-w-swojej-diecie/w-178