Olej z wiesiołka - 60 kapsułek

Sugerowana cena detaliczna:

  • 35,30 zł brutto
  • 32,67 zł netto
Opakowanie

Opis

Olej z wiesiołka

Naturalne bogactwo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych

 

Kwiat z tradycją

 

Wiesiołek jest niewielkim dzikim zielem o charakterystycznych żółtych kwiatach i długiej historii stosowania w zielarstwie – np. w Ajurwedzie. Choć wywodzi się głównie z rejonów Ameryki Północnej, wiesiołek jest dziś uprawiany niemal na całym świecie.

 

Wiesiołek był ważną rośliną, która stanowiła pokarm dla rdzennych Amerykanów. Wykorzystywali oni gotowany korzeń do jedzenia, natomiast olejek eteryczny pozyskiwany ze świeżych kwiatów i nasion służył m.in. do wsparcia zdrowia skóry1. Mówi się także, że myśliwi nacierali korzeniem podeszwy swoich mokasynów, by zamaskować ich zapach i zbliżyć się do zwierzyny.

 

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe

 

Tłuszcze wchodzące w skład wiesiołka zbudowane są głównie z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Do najcenniejszych należą kwasy: γ-linolenowy, linolenowy oraz oleinowy. Poza kwasami tłuszczowymi w oleju z wiesiołka znajdują się fitosterole, przede wszystkim β-sitosterol oraz kampesterol2.

 

Zdrowie skóry

 

Jednym z najszerzej znanych zastosowań oleju z wiesiołka jest wpływ na zdrowie skóry. Obecność wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (w tym kwasu linolenowego) wspomaga wiele ważnych procesów fizjologicznych, takich jak wzmocnienie naskórka, normalizacja nadmiernej utraty wody przez naskórek, czy gładkość skóry3.

 

Wsparcie podczas cyklu menstruacyjnego

 

Wiesiołek przydatny będzie także dla kobiet zmagających się z nieprzyjemnymi objawami miesiączki, gdyż wielonienasycone kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać optymalny komfort psychiczny podczas menstruacji4.

 

Regularna suplementacja olejem z wiesiołka wpływa na:

  •          Zachowanie zdrowej skóry
  •          Równowagę hormonalną
  •          Spokój wewnętrzny podczas cyklu menstruacyjnego
  •          Odpowiednie wytwarzanie prostaglandyn, które regulują wiele funkcji metabolicznych organizmu

   

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

 

Składnik aktywny 1 kapsułka 2 kapsułki
Olej z wiesiołka 1000 mg 2000 mg
   w tym GLA (10%) 100 mg 200 mg
Witamina E  13,4 mg (111,7%)* 26,8 mg (223,4%)*

*RWS - referencyjna wartość spożycia.

Zalecane dawkowanie: 2 kapsułki raz dziennie.   

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody wraz z posiłkiem lub po posiłku.

Składniki: olej z nasion wiesiołka dwuletniego (Oenothera paradoxa) standaryzowany na zawartość 10% GLA (kwas gamma-linolenowy), D-alfa tokoferol (witamina E).  

Skład kapsułki: żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Wyprodukowano w UE. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 84,4 g.

Uwagi: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.

Informacja alergiczna:
Nie zawiera skorupiaków, jaj, ryb, orzechów, składników mlecznych, selera, soi, gorczycy, sezamu.

Produkowane bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat Sanitarny: 2022/04/26/SD/BC1FA1

  

 

1 https://www.nccih.nih.gov/health/evening-primrose-oil

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S187439001300147X

3 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18492193/

4 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2201888/