Pieprznik jadalny - 20% polisacharydów - 90 kaps.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 67,00 zł

Naturalny, standaryzowany ekstrakt z pieprznika jadalnego.

Opakowanie

Opis

Pieprznik jadalny (Cantharellus cibarius), czyli rodzaj grzyba zaliczanego do rodziny kolczakowatych, to inna nazwa popularnej w naszym kraju kurki. Jest grzybem o charakterystycznym kształcie i szerokim zastosowaniu kulinarnym.

Świeży pieprznik jadalny w prawie 90 procentach składa się z wody, tak jak inne grzyby. Reszta jego masy to węglowodany, białka i tłuszcze. Może być z powodzeniem stosowany jako dodatek do dań wegetariańskich, gdyż w swoim składzie posiada aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm ludzki sam nie wytwarza [1].

Grzyb ten jest jest bogatym źródłem węglowodanów, kwasów tłuszczowych, białek, wolnych aminokwasów, steroli, karotenoidów, enzymów, witamin oraz innych pierwiastków o aktywności biologicznej [2].

Suplementacja ekstraktu z pieprznika jadalnego może być idealnym sposobem na uzupełnienie diety w bezcenne polisacharydy.

Ekstrakt standaryzowany na zawartość min. 20% polisacharydów
Wysoka standaryzacja na polisacharydy zapewnia gwarancję jakości

Bez dodatków i wypełniaczy

Kapsułki z celulozy roślinnej, delikatne dla żołądka, odpowiednie dla wegetarian i wegan


Stawiamy na jakość!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

  

Składnik aktywny 1 kapsułka 2 kapsułki
Pieprznik jadalny - ekstrakt  350 mg 700 mg
 w tym polisacharydy (20%) 70 mg 140 mg

          

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka 2 razy dziennie. 

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody po posiłku. 

Skład: Ekstrakt z pieprznika jadalnego (Cantharellus cibarius) standaryzowany na zawartość kapsułki min. 20% polisacharydów. Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie). 

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 39,6 g 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat sanitarny: 2021/10/15/SD/02B07A

[1] odzywianie.info.pl/przydatne-informacje/artykuly/art,kurki-kalorie-wartosci-odzywcze-i-ciekawostki.html

[2] dietetycy.org.pl/kurki-pieprznik-jadalny/