Kompleks flawonoidów - 90 kaps.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 97,00 zł

Kompozycja 4 naturalnych składników aktywnych o działaniu antyoksydacyjnym.

Opakowanie

Opis

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak potężna moc kryje się w otaczającej nas naturze. Właśnie dlatego opracowaliśmy dla Ciebie produkt, który w swoim składzie zawiera tylko naturalne składniki o wyjątkowym działaniu aktywnym.

Kompleks flawonoidów to kompozycja starannie wyselekcjonowanych ekstraktów roślinnych o działaniu przeciwutleniającym.

 

Czym są flawonoidy

Flawonoidy to pokaźna grupa związków bioaktywnych, powszechnie występujących w roślinach. Znajdziemy je przede wszystkim w owocach (cytrusach, jagodach, winogronach, jabłkach), warzywach (papryce, cebuli, pomidorach, brokułach), roślinach strączkowych, a także w wielu ziołach. Flawonoidy spotyka się także w niektórych orzechach, nasionach oraz herbacie, kawie, kakao i czerwonym winie.

Związki te najczęściej są barwne i odpowiadają m.in. za granatowe, czerwone, pomarańczowe i żółte zabarwienie produktów. Wpływają również na ich zapach i smak.

Flawonoidy między innymi chronią komórki roślinne przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz regulują wzrost roślin. Dzięki wyjątkowej strukturze flawonoidy wykazują silne właściwości antyoksydacyjne.

 

Rola flawonoidów jako przeciwutleniaczy w organizmie człowieka

Flawonoidy pomagają w usuwaniu z krwi wolnych form tlenu oraz dodatkowo zapobiegają ich powstawaniu. Dzięki temu związki te hamują aktywność reakcji zapalnej organizmu, a to przekłada się na poprawę ogólnej kondycji zdrowotnej człowieka.

Właściwości antyoksydacyjne flawonoidów udowodniono w badaniach in vivo. Stwierdzono, że spożywanie flawonoidów wraz z dietą przyczynia się do wzrostu zdolności antyoksydacyjnych organizmu [1]. Ma to duże znaczenie w prewencji chorób związanych ze stresem oksydacyjnym.

 

Składniki aktywne

Ekstrakt z perełkowca japońskiego standaryzowany na zawartość kwercetyny.

Ekstrakt z nasion selera naciowego standaryzowany na zawartość apigeniny.

Ekstrakt z łupin orzechów standaryzowany na zawartość luteoliny.

Bromelaina - enzym, który pochodzi z ananasa.

 

Ekstrakty standaryzowane
Bez dodatków i wypełniaczy
Kapsułki wykonane z celulozy roślinnej, bezpieczne dla wegan i wegetarian

            

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

          

         

Składnik aktywny 1 kapsułka 2 kapsułki
Perełkowiec japoński - ekstrakt 100 mg 200 mg
 w tym kwercetyna (98%) 98 mg 196 mg
Nasiona selera - ekstrakt 125 mg 250 mg
 w tym apigenina (0,8%) 1 mg 2 mg
Łupiny orzecha - ekstrakt 50 mg 100 mg
 w tym luteolina (98%) 49 mg 98 mg
Bromelaina 2500 GDU/g 50 mg 100 mg

                       

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka dwa razy dziennie.                                 

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Skład: Ekstrakt z nasion selera (Apium graveolens) standaryzowany na zawartość 0,8% apigeniny, ekstrakt z perełkowca japońskiego (Sophora japonica) standaryzowana na zawartość 98% kwercetyny, ekstrakt z łupin orzecha (Arachis hypogaea) standaryzowany na zawartość 98% luteoliny, bromelaina z ananasa 2500 GDU/g. Skład kapsułki: Celuloza roślinna (wegetariańskie). 

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety  zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.  Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 37,4 g 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat sanitarny: 2021/07/15/SD/281E00

[1] czytelniamedyczna.pl/2578,aktywno-biologiczna-flawonoidlw.html